Domů > Reportáže > Víc než jen slova

Víc než jen slova

V Horních Počernicích se od 8. do 10. října 2010 uskutečnila Konference mládeže ECM s názvem Víc než jen slova. Záměrem organizátorů bylo představit (nejen) mladým křesťanům různé možnosti, jak svou víru žít tak, aby z ní měli něco i ostatní – tj. jak prakticky sloužit Bohu a jeho království.

Na fotbalovém hřišti v areálu SKP vyrostl v průběhu pátečního dopoledne stan úctyhodné velikosti, který se v průběhu večera zaplnil zhruba stovkou účastníků. Mezi ně zavítalo i několik zvídavých obyvatel SKP a okolí. Konferenci zahájil superintendent ECM Petr Procházka, který pro ni (a pro nás) vyprosil požehnání.

Na všechny tu v průběhu následujících dvou dní čekala řada aktivit – zhruba desítka seminářů diskuzních i praktických (např. kaplan v armádě, evangelizace, křesťanský outdoor nebo křesťan finančník), dva workshopy, jedna zážitková hra, čtyři bohoslužby a jeden koncert. Poslechnout a něco se naučit jsme se mohli od pracovníků KAM Davida Římana nebo Jiřího Stanislava, kazatele ICF Jiřího Zdráhala, nemocniční kaplanky a kazatelky ECM Aleny Procházkové, šéfredaktora deníku Křesťan Dnes Rastislava Čižmára a mnoha dalších.

šp

Příbuzné články