Domů > Reportáže > Shromáždění na náměstí I.

Shromáždění na náměstí I.

V neděli 6.6.2010 jsme se letos po prvé sešli ke společnému shromáždění na náměstí.

Při žádosti o zapojení elektřiny v blízké hospodě jsem se dozvěděl, že jsme ti jehovisti, co tady bývali minulý rok. Ujistil jsem je, že to jsme opravdu my, kdo tady býval minulý rok, ale ubezpečil jsem je, že nejsme jehovisti. (Uvědomil jsem si, že příště při přivítání musím říkat, kdo jsme, možná, že se dočkáme i nějaké slávy :-).)

Bylo krásně, sluníčko svítilo a park i náměstí bylo plné lidí. Hudební doprovod zajišťovala opět skupina z KS Česká Lípa Proti proudu 30 (tentokrát přijeli kompletní, takže to byl pěkný mazec). Zapojování aparatury trvalo proto o něco déle a lidé už vykřikovali, kdy začnou (bylo příjemné vidět, jak jsou nedočkaví Ježíše :-)). Kolem čtvrt na čtyři se dočkali a bylo zase zajímavé vidět, jak jsou lidé zaskočeni texty písní. Několik slabších nátur se zvedlo a odešlo. Bylo to pro ně asi silné kafe. Nevím, k čemu ale přirovnat kázání, protože při něm odešli téměř všichni, kteří seděli v parku na lavičkách naproti mně, a já jsem si mohl vyzkoušet, jaké to je, když mluvíte do prázdna (lidé ze sboru seděli na okraji). Bylo to velmi nepříjemné, ale útěchou mi je, že na náměstí se pohybovalo mnoho lidí, a jak si Pán použije své slovo, je jeho věc.

Připadal jsem si hrozně a říkal jsem Bohu, to jsem zvědavý, k čemu to bylo dnes dobré. Vím, že pro mnoho věcí. Dělali jsme Boží vůli, mluvili Boží slovo, zasévali jsme a možná jsme teprve dělali orbu a připravovali půdu, ale nakonec jsem dostal i potěšení v podobě mladého muže, který přišel po skončení k nám a sedl si na jednu prázdnou lavičku. Šel jsem za ním a při rozhovoru vyplynula jeho nešťastná situace. Byl to normální, chytrý kluk, ale vlivem alkoholu a drog byl několikrát hospitalizován na psychiatrické léčebně a dnes nemá žádné přátele a každý se mu vyhýbá i proto, že je agresivní. Nevypadal jako nějaký silák, ale řekl mi, že dostává velkou sílu od ďábla. Že ho ovládá a měl vidění i nějakého démona. Říkal jsem mu, že Ježíš má moc ho osvobodit a uzdravit a že bych se za něj chtěl modlit, ale řekl mi, že nechce, aby z něj někdo vymítal ďábla, že je rád, že ho má, a když jsou na něj lidé nespravedliví (podle něj), tak je zmlátí a není lidem za žádného blbečka.

Proč ale přišel k nám? Proč ho Pán k nám dovedl? Byla to náhoda? Omyl? Ne, náhody neexistují a Bůh není Jirka, on nedělá chyby. Modlíme se za něj, aby s ním Bůh jednal, a těším se na to, až bude svědkem pro Jablonné jako byl posedlý v krajině gerasenské, z kterého Ježíš vyhnal legie démonů.

Děkuji Bohu za to, že máme svobodu, nejsme pronásledovaní a můžeme svobodně mluvit, aby se lidé mohli setkat s živým Bohem.

Modlete se prosím za nás, za Jablonné a ze jeho okolí, aby Bůh osvobodil toto město, vylil v plnosti svého Ducha svatého, ochránil nás a dal nám odvahu a moudrost ke kázání jeho evangelia.

Hustovlas