Domů > Reportáže > Seniorská Poušť

Seniorská Poušť

První letošní běh na Poušti patřil od 24. června do 3. července seniorům. Zúčastnili se senioři z obou sborů západočeské Plzně, ze severočeských Litoměřic, jihočeského Protivína, středních Čech z Prahy Ječné, z jižní Moravy z Mikulova a bratr Ruda Červinka z pražského salvátorského českobratrského sboru.

Pod vedením bratrů farářů Zdenka Eberleho a Pavla Hradského jsme prošli dějiny Izraele od vyvolení Abraháma až do odchodu Židů z Egypta. Dále jsme se zamýšleli nad Desaterem jako morální, právní a ceremoniální částí Zákona a nad Kázáním na hoře.

Odpolední volný čas jsme věnovali diskuzi, sběru borůvek či hře petanque a jejímu fandění. Jedno odpoledne nám zpestřila sestra Vendulka Hradská barvením šálů a četbou z díla Viktora Fischla. V neděli odpoledne jsme se zúčastnili bohoslužby Českobratrské církve evangelické v Bechyni. Každý den po večerní bohoslužbě promítal bratr farář Eberle vybraný krátký film. V úterý večer jsme pálili táborový oheň s opékáním špekáčků. Na Poušti oslavili Eva a Miroslav Kličkovi 50 let společného života. Nejstaršími seniory byli sestra Květa Trojková a bratr Vlasta Maláč. Počasí bylo teplé, v lesním prostoru Pouště příjemné. Večer nás cestou na lůžko doprovázelo souhvězdí Velkého vozu a hejna světlušek.

Děkujeme za výklady a vedení bohoslužeb bratrům Zdeňku Eberlovi a Pavlu Hradskému, bratru Opočenskému a jeho manželce za provoz Pouště a kuchařům za výbornou stravu.

Roman Bubák