Zprávy

Modrá čajovna na Lochotíně

Modrá čajovna na Lochotíně

Naši Modrou čajovnu jsme otvírali před čtyřmi roky. Na tento nápad nás přivedly maminky z mateřského centra. Chtěly, aby měly v kostele prostor, kde by si mohly popovídat, a aby s nimi mohly být i děti, které by si tady pohrály.

Záchytná síť

Svou malou čajovnu, tedy prostor pro nezávazné setkávání, mají od loňského roku také v Mikulově.

Honba za pokladem a ve službách krále Šalomouna

Honba za pokladem a ve službách krále Šalomouna

Letošní prázdniny utekly jako voda. Všichni už se snažíme jet zase naplno ve starých kolejích. V každodenním shonu si však mnohdy s jistou nostalgií vzpomeneme na hezky prožité chvíle. Pro někoho to byla dovolená, pro jiné zábava prožitá v kruhu přátel. Doufám, že děti, které se zúčastnily našich letních aktivit, nebudou výjimkou a vzpomenou na vše, co prožily.

Tanečnice z Persie

Tanečnice z Persie

Tanečního tábora se zúčastnilo neuvěřitelných 23 děvčat. Nejmladší účastnici byly teprve tři roky, zatímco nejstarší dvanáct. Přesto si všechny holky dobře rozuměly, tancovaly, hrály, zpívaly a vyráběly jako jedna.

Máme co nabídnout

Letošní rok se náš sbor v Týně nad Vltavou rozhodl připojit k úspěšnému projektu Noc kostelů, který se konal 24. 5. 2013. Akce spočívá ve zpřístupnění nejen prostor církevních budov, ale především ve sblížení světa věřících a nevěřících.

Těšíme se zase za rok

Začnu trochu jinak. V Plzni máme dobré vztahy mezi jednotlivými denominacemi a celá akce probíhala vlastně společně. Nad její organizací převzalo patronát biskupství. Byly vytištěny „Poutnické pasy“, v nichž byly zobrazeny a stručně popsány všechny kostely, které se v Plzni a nejbližším okolí tuto noc poutníkům otevřely. Ti si tyto pasy nosili s sebou a v každém kostele dostali razítko. Byla to vlastně taková hra, která začínala v 6 večer a končila o půlnoci. Kdo nasbírá razítek nejvíc?

Dobrý trh na Panenskej

Dobrý trh na Panenskej je akcia pre obyvateľov Bratislavy, ktorá má za cieľ zbližovať ľudí. Zároveň je to aj akcia, kde firmy a organizácie sídliace na danej ulici (pretože sa podobné trhy organizujú aj na iných bodoch v meste) majú možnosť prezentovať sa a osloviť svoje okolie. Keďže organizátori sú veľmi otvorení a ochotní dať priestor naozaj všetkým, spočiatku sme váhali či sa zúčastniť.

20 let služby dětské misie v České republice

Již více než 70 let si Bůh používá Dětskou misii (originální anglický název Child Evangelism Fellowship® - CEF) k tomu, aby doručil poselství o své lásce a záchraně v Pánu Ježíši Kristu k dětem po celém světě. Dětská misie je biblicky orientovaná celosvětová mezidenominační organizace, která prostřednictvím znovuzrozených křesťanů naplňuje tři základní cíle:

O budoucnosti časopisu

O budoucnosti časopisu

V prosinci loňského roku bylo bratrem superintendentem iniciováno sejití šestičlenné skupiny, která měla za úkol hovořit o možnostech církevního časopisu s ohledem na konkrétní časopis - Slovo a život. Úvahy vycházely z předpokladu, že stávající podoba časopisu neplní vhodně svou úlohu, a proto by mělo v tomto roce dojít k jeho zásadní transformaci.

6. synod Českých leuenberských církví

6. synod Českých leuenberských církví

6. synod Českých leuenberských církví se konal 5. a 6. 11. 2010 v Praze - Nuslích ve sboru Českobratrské církve evangelické. Hostitelská církev nám připravila příjemné prostředí. Synodu se zúčastnilo osmnáct delegátů z pěti církví a hosté, zejména zmíním představitele církví. Hlavní téma synodu uvedl v sobotu bratr Pavel Raus přednáškou a názvem Výchova k pevným vztahům.

Stránka 1 z 412 3 4 Další »