Svědectví

Škola o prázdninách? Ano, ale biblická.

Letos mě znovu potěšilo, jak umějí naši přátelé z USA spolupracovat. Ten tým, který přijel do Brna, se skládal ze čtyř různých sborů. Členové týmu se předtím neznali, potkali se až v Praze na letišti. Týdenní program, který doma připravili prostřednictvím e-mailů a skypu, probíhal hladce. Každý věděl, kterou část programu má na starosti, nepletl se do práce jiného člena týmu, pokud nebyl požádán, a všichni poslouchali vedoucího. Také my místní jsme se mohli snadno přidat a přispět k celkovému dílu. – Jana Křížová.

Jak málem nebyl softbalový tábor

Dva měsíce prázdnin uběhly jako voda. A v Pastelce jsme do nich skočili hned s prvním dnem.

Milí přátelé,

letos v červenci proběhl v Sedlčanech již sedmý English camp. Předcházela mu mohutná modlitební podpora. 40 dní před zahájením jsme se každý den večer od 21.00 modlili za týmy z Česka i z USA, účastníky atd. Někteří dokonce jmenovitě za všechny přihlášené, a to jich bylo 65!

Bible pro polovinu školy během jednoho dne

Z Boží milosti se nám povedlo sehnat peníze na nákup 40 NG Biblí, ať už jsme to dali z vlastní kapsy, nebo nás podpořila mládež Církve bratrské v Kutné Hoře. Nová generace nás podpořila dalšími 40 Biblemi, tudíž naše Bible čítaly 80 kusů a mohli jsme jít na věc.

Na začátku byla kniha

Na začátku byla kniha

Jojo, tak to chodí. Ve dvaceti uděláte něco, za co ve čtyřiceti zaplatíte J. Ve dvaceti jsem začala načítat knihy pro zvukovou knihovnu a o dalších dvacet let později sedím u počítače a trápím se tím, že jsem ve slabé chvilce Aničce slíbila napsat svou zkušenost s načítáním a s tím, jak se mi přihodilo, že jsem uvěřila. No, úplně jednoduše! Já se k víře prostě pročetla.

Příběh o tom, jak jsem se dostal před mikrofon a co následovalo potom

Před několika lety jsem jednoho krásného dne četl Anténu a na jedné straně byla zpráva o ekonomické situaci v TWR – nebylo to nijak růžové; psalo se tam, že peněz není zrovna velká hojnost a ekonomika rádia je nějak v mínusu. A na jiné stránce jsem se pro změnu dočetl, že je nedostatek lidí pro práci v rádiu.