Rozhovory

V Izraeli v roli ovce

V Izraeli v roli ovce

Mikulovský farář, Michal Kostka, navštívil letos v únoru Izrael. Nebyl tam jako turista obdivovat památky a navštěvovat místa připomínající biblické události. Jako zkušený lesník jel se skupinou Čechů obnovovat požárem zničené lesy na Karmelu. Protože se kromě práce v lese ale také setkal s řadou lidí, z nichž mnohým mohl vyprávět o své víře, poprosili jsme ho, aby nám svou misi v Izraeli trochu přiblížil.

Korejské křesťanky jsou superženy

Korejské křesťanky jsou superženy

V Evropě už je sice patnáct let, ale o korejských ženách toho ví rozhodně víc než my všichni dohromady. Korejská misionářka Grace Kim momentálně působí ve sboru Praha 2. Zajímalo nás, zdali vidí nějaké rozdíly mezi českými a korejskými ženami.

O čem v současné době nejvíc přemýšlím?

O čem v současné době nejvíc přemýšlím?

Tak zní otázka, kterou jsme položili skupině žen, jejichž jediným společným znakem kromě pohlaví je přináležitost k české metodistické církvi. Jedenáct z nich nám poslalo své odpovědi. Nabízíme je tak, jak nám je dotyčné ženy poslaly. Podívejte se s námi, o čem české metodistky přemýšlejí.

Tři otázky pro Hanu Pinknerovou

Tři otázky pro Hanu Pinknerovou

Hana Pinknerová je spisovatelka a publicistka. Vystudovala pedagogickou fakultu obor čeština, hudební výchova. Spolupracovala s Trans World Radiem, kde čtyři roky pravidelně vysílala pořad Zadáno pro dámy. Pro ženy a o ženách také píše knížky, v čísle o ženách tedy nemohla její tvář chybět. Proto jsme jí položili tři otázky.

Lidé mají potřebu se sdílet

Lidé mají potřebu se sdílet

Anna Hájková, prakticky nevidomá učitelka hudby, žije v současné době v domě s pečovatelskou službou v Hostinném. Již několik let se podílí na organizaci setkávání tamních obyvatel. Zajímalo nás, jak se k této činnosti dostala a proč ji vlastně dělá, a tak jsme jsme jí na to zeptali.

Muž bývá okázalejší

Muž bývá okázalejší

Jan a Milada Frolíkovi mají dvě děti, dvě vnoučata a v příštím roce oslaví zlatou svatbu. Jsou členy ECM, v letech 2001 - 2003 vedli kurzy Alfa, od roku 2004 se věnují kurzu Manželské večery, radí novým vedoucím a sami také kurz vedou. Letos na podzim už po třinácté.

Křesťan jako šéf

Jan Harbáček je absolventem Provozně ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. V letech 1992 až 2009 působil v neziskovém sektoru. Absolvoval také postgraduální studium Teoretické základy psychoanalýzy a zkušenostního výcviku v psychoanalytické psychoterapii Institutu aplikované psychoanalýzy. Od roku 2004 pracuje jako finanční a investiční poradce pro privátní a korporátní klientelu. Od června 2007 je managerem společnosti Partners for Life Planning. Vede internetové poradny pro oblast finančních trhů ve spolupráci se servery bankovnipoplatky.com, marianne.cz a babinet.cz. Od ledna 2010 spolupracuje jako odborný poradce v projektu České televize „Krotitelé dluhů". Mezi jeho zájmy a záliby patří rodina (s manželkou Gabrielou má dva syny), přátelé, je členem prezidia Klubu podnikatelů Horních Počernic, je členem rady Biblické jednoty, aktivně se účastní cyklomaratonů horských kol, rád hraje kopanou, čte odbornou literaturu a poslouchá duchovní hudbu.

Na půl cesty

Pracovní a sociální agentura Dům na půl cesty vznikla 1. 8. 2008. S nápadem na její založení přišel Gustav Černý, bývalý ředitel. Agentura fugnuje v Plzni a my jsme poprosili vedoucí programu agentury, Petru Kolouchovou, aby nám o ní prozradila něco víc.

Vršíček

Narkomani, bezdomovci, pochybné existence. Kdo by se s takovými lidmi dobrovolně stýkal? A kdo by vynakládal čas a peníze na jejich uzdravení a navrácení do normálního života? Dokáží křesťané vyjít vstříc narkomanům? Abych našel odpověď na tuto otázku, navštívil jsem terapeutickou komunitu Vršíček, jejímž zřizovatelem je Evangelická církev metodistická v Plzni. Komunita se nachází v bývalé hájovně nedaleko Rokycan. Povídal jsem si se zaměstnancem komunity panem Miloslavem Čechem.

Z kazatelny do nemocnice

Farářka Alena Procházková se věnuje práci nemocniční kaplanky od roku 2008. Když odešla ze služby farářky sboru v Praze 2 a začala se nemocnici věnovat na plný úvazek, kdykoli jsem ji potkala a nadhodila téma nemocnice, mohla jsem si být jistá, že nám toto téma vydrží na dlouho, jak ho byla sestra Alena plná. To nadšení pro službu bylo a je velmi nakažlivé.

Stránka 2 z 3« Předchozí 1 23 Další »