Rozhovory

Tachovská Sedmdesátka

Tachovská Sedmdesátka

Tachovská Sedmdesátka funguje něco málo přes rok. Prostor čajovny (či kavárny, chcete-li) se otevírá každý všední den návštěvníkům pravidelných setkání i těm, kteří přijdou jen tak posedět s šálkem dobrého nápoje. Týdně Sedmdesátkou projde více než stohlavý zástup nejen věřících obyvatel z Tachova a okolí. Jak celá „ta věc“ se Sedmdesátkou vznikla a jak pokračuje, nám prozradila Eva Vaďurová, která je za provoz čajovny zodpovědná.

Šířit evangelium skrze tanec a baseball

Použít výtvarné potřeby, taneční kroky či baseball jako odrazový můstek ke sdílení evangelia – to je snahou protivínského Střediska křesťanské pomoci. SKP Pastelka funguje od dubna 2010 pod vedením Miluše Šálkové a nejen ve školním roce, ale i o prázdninách je v něm rušno.

Sbor zakládáme na silných přátelských vztazích

Americká kazatelka Michelle McKinnon-Young navštívila Českou republiku poprvé v roce 2008 a prý si ji okamžitě zamilovala. O dva roky později se sem přestěhovala a spolu se svým manželem Garym Youngem v Praze založila anglicky mluvící metodistický sbor. Co pro ni bylo nejtěžší a čeho už dosáhla?

Moje škola, moje zodpovědnost

 Moje škola, moje zodpovědnost

Nová generace je hnutí mladých křesťanů, kteří se setkávají ve svých školách k modlitbám, evangelizaci a službě. Vedoucím tohoto hnutí v České republice je Petr Rattay. Požádali jsme ho o krátký rozhovor.

Jak se staví ke kurzům Alfa sbor na Lochotíně

Rozhovor o kurzech Alfa s tamním kazatelem Zdeňkem Eberlem

A v Boha věříte?

Nemocniční kaplanka Alena Procházková se už čtyři roky snaží přinášet útěchu pacientům. Vnáší naději tam, kde už mnohdy žádná není. I to (nebo právě to?) je misie.

Prosil jsem oranžisty, aby nepochodovali

V srpnu 2012 vyšel zpravodaj německé stanové misie v nové podobě a v novém formátu. (Má název Missio, vychází několikrát ročně a naši kazatelé jej dostávají ve sborové poště.) Souvisí to nejen s potřebou doby, ale svým způsobem i s novým rozdělením práce, kterou po řadu let konal bratr kazatel Wilfried Bolay. V Komisi pro evangelizaci při Centrální konferenci Německo jsme řešili ještě s bratrem Bolayem otázku, jak by se dala jeho práce zefektivnit. V roce 2010 se vedoucím stanové misie stal bratr Hans-Martin Kienle. A loni se sekretářem pro evangelizaci stal bratr kazatel Barry Sloan, který je zároveň teologickým vedoucím stanové misie (Zeltmission). Do konce června byl kazatelem farnosti v Chemnitz, kam přišel z irské Metodistické církve jako misijní partner. S manželkou Gillian mají dvě děti – Michaele a Megan. Narodil se před 46 lety v Belfastu, v Severním Irsku a prožil spoustu konfliktů, které se označují jako náboženské, ale jejich pozadí je jednoznačně národnostní. Katolíci jsou Irové a protestanti jsou Britové (Angličané).

Důchodce, podnikatel a misijní koordinátor

Ačkoli ho rodiče brávali do kostela, do 40 let neměl s Pánem Ježíšem živý vztah. Víc než deset let je aktivním důchodcem a koordinuje spolupráci evropských a amerických metodistických sborů v projektu In Mission Together (V misii společně). Dick Arnold navštívil v listopadu již podesáté Českou republiku. Rád zodpověděl několik otázek.

Konečně v Sedlčanech

Sedlčanský sbor, který se stal znovu aktivním před šesti lety, je posledním v řadě misijních stanic, který jsme dosud s O kus dál nenavštívili. Dnes tento nedostatek napravujeme.

Co bude, to bude, a naopak

Co bude, to bude, a naopak

Když jsem Jiřího Kantora, kazatele v Horšovském Týně, požádala o odpovědi na několik otázek týkajících se jeho práce, netušila jsem, že velmi vstřícnou reakci na svůj e-mail dostanu během čtyř hodin a vlastní odpovědi jen o další o hodinu a půl později. Plánovala jsem, že v dobrém případě bych odpovědi mohla získat tak do týdne. Že by to souviselo s tím, že Jiří v plány a vize příliš nevěří, a tak narušil i ty moje? Nevím. Zato ale vím, že jsem se díky jeho ochotě odpovědět na mé otázky dozvěděla něco málo o životě jedné misijní stanice. A jsem ráda, že se o tyto odpovědi mohu podělit také s vámi. Snad vás to zaujme stejně jako mne.

Stránka 1 z 312 3 Další »