Reportáže

Cesta do USA

Naše cesta do Owensboro byla plánovaná hodně dopředu (jak jsou Američané zvyklí), ale neměli jsme ani čas, abychom prožili správnou cestovní horečku. V pátek 30. 10. 2009 jsme ráno v pět hodin museli být na letišti, ale v pondělí jsme teprve zakryli krytinou novou střechu na sboru, v úterý a ve středu kolem sboru poklidili, ve čtvrtek se zabalili a než jsme se pořádně vyspali, seděli jsme v letadle.

Cyklotábor v Protivíně (1. - 8. 8.)

Pozdě ale přece - tento článek mohl vyjít už dříve, ale my jsme řekli NE! Přineseme vám zprávy z prázdnin i v říjnu :-).

Na kole kolem dokola 2009

První srpnový týden jsme se konečně vydali na cyklistické putování na kole kolem Protivína. Těšil jsem se na naše skvělé mládežníky (to myslím vážně a nevím, proč se říká, že dnešní mládež...) a těšil jsem se i na ostatní vedoucí, se kterými je vždy fajn být.

Buď odvážný - Be Bold

V červenci 2009 se má vnoučata (6letý Jindra a 3letý Ondra) v doprovodu dědečka a občas babičky nebo maminky s velkým nadšením zúčastňovali týdenní Biblické školy, pořádané v Arše na Lýskově ul. v Brně. Nejen děti hodnotily školičku velmi kladně, ale i my, prarodiče a rodiče, kteří jsme měli možnost se s nimi této záslužné akce zúčastnit. Probíhala formou her, písní a scének z Bible. Každý den byl ve znamení nějakého hesla: „Buď trpělivý, spravedlivý, laskavý, odvážný, poslušný." Naši američtí pořadatelé byli nepřekonatelní v umění, jak děti zabavit, ale hlavně jim vštípit základní duchovní hodnoty. Ve středu jsem zkusmo nadhodila, že už jim biblická škola končí a že se budou věnovat něčemu jinému. Oba  vnuci vehementně zaprotestovali, že ještě jdou na dva dny a že se velmi těší.

Vlaštovky přilétají v září

Co je to za hloupost? Všichni víme, že už koncem srpna se vlaštovky začínají houfovat na drátech a koncem září tady zůstávají jen masochistky a ty, které se rozhodly spáchat sebevraždu. No a jak jsem tedy přišel na tento název svého článku?

English camp Sedlčany 2009

Poslední týden v červenci proběhl 3. English camp Sedlčany. Zde jsou útržkovitě dojmy účastníků.

Ohlédnutí za Veselkou

Šumava, chata Veselka, několik o pár let starších lidí, práce (ta se snad nějak přežije), volnější program, skoro zadarmo. Fajn, když už bych měla jet o prázdninách na nějakou křesťanskou akci, vybírám si týden Za plotem.

Letní kemp Vimperk

Od 19. 7. 2009 probíhal ve Vimperku letní kemp - baseball. Pořádala ho ECM Třeboň - Misijní stanice Vimperk.

Přes mé počáteční obavy o průběh kempu a dostatečný počet účastníků se tato akce zdárně uskutečnila. Baseballu se zúčastnilo 21 dětí a 3 dospělí. Věkové rozpětí hráčů bylo od 8 do 43 let. Příjemným zpestřením kempu byla určitě návštěva zkušených harcovníků z amerického Tennessee, kteří připravili pestrý program. Pro hru jsme měli k dispozici fotbalové hřiště ve Zdíkově a přilehlou tělocvičnu pro případ deště.

Shromko na náměstí 3

Přišel učitel matematiky do VI. třídy a dal žákům otázku: Tato třída má asi 30 m2, slunce sem dopadá ve 12 hodin pod úhlem 20o. Kolik mi je roků?

Shromko na náměstí 2

Od našeho prvního shromáždění na náměstí v Jablonném uběhl měsíc, kdy jsme pro nepřízeň počasí nebo pro zaneprázdněnost chválící skupinky, nemohli své spoluobčany v Jablonném opět potěšit Božím slovem (což si myslím, že někteří z nich skoro nemohli vydržet J.)

Stránka 2 z 3« Předchozí 1 23 Další »