Reportáže

Měl jsem tam vůbec jet?

Měl jsem tam vůbec jet?

Na konferenci mládeže v Praze jsem jel s očekáváním, co mi přinesou prakticky zaměřené semináře na téma evangelizace. Přijel jsem asi jako poslední člověk v pátek a hned, jak zjistili, že jsem tam, už po mně chtěli znělku AMM. To mi ale nikdo před odjezdem neřekl, že si ji mám zabalit s sebou, takže jsem nemohl vyhovět. Názvy seminářů, ani jejich vedoucích mi nic neříkali, tak jsem si začal říkat, jestli jsem vůbec měl jet.

Víc než jen slova

Víc než jen slova

V Horních Počernicích se od 8. do 10. října 2010 uskutečnila Konference mládeže ECM s názvem Víc než jen slova. Záměrem organizátorů bylo představit (nejen) mladým křesťanům různé možnosti, jak svou víru žít tak, aby z ní měli něco i ostatní – tj. jak prakticky sloužit Bohu a jeho království.

Shromáždění na náměstí I.

V neděli 6.6.2010 jsme se letos po prvé sešli ke společnému shromáždění na náměstí.

Česko-anglicky nebo anglicko-česky?

Přestože jsme měli naplánovanou rodinnou dovolenou, kterou jsme chtěli strávit někde na horách, dali jsme přednost campu a vůbec nelitujeme!!! (V Sedlčanech máme chalupu a o campu jsme se dozvěděli náhodou.)

Poklad

Mládežnický kurz na Poušti. Akce, která se pro mne stala nepostradatelnou částí léta. Proto, když jsem zjistila, že se jí nemohu letos účastnit, neměla jsem daleko k pláči. Ale Bůh to tak nenechal - a já se mohla těšit na čtyři dny strávené v téhle (jak Poušť nazvala jedna moudrá kazatelka) předsíni nebe. A Boží péče pokračovala. Byly tu drobné vzkazy o jeho lásce a zájmu - například původně jsem měla spát ve stanu, ale Bohouš  pro mě našel volnou pohodlnou postýlku v kapličce. Nebo jsem (nadšený fotograf a obdivovatel divoké zvěře) na procházce viděla skupinu kun, z nichž jedna se ochotně asi půl hodiny nechala fotit.

Seniorská Poušť

První letošní běh na Poušti patřil od 24. června do 3. července seniorům. Zúčastnili se senioři z obou sborů západočeské Plzně, ze severočeských Litoměřic, jihočeského Protivína, středních Čech z Prahy Ječné, z jižní Moravy z Mikulova a bratr Ruda Červinka z pražského salvátorského českobratrského sboru.

Tachovský pohár

Myslíte, že existuje nějaká spojitost mezi křesťanstvím a sportem? Odpověď nám může dát dnešní reportáž, kterou jsem natočil na Tachovském poháru v sobotu 15. května. Vcházím do sportovní haly, kde právě probíhá turnaj. Hlavním pořadatelem je Pavel Beneš z Evangelické církve metodistické v Tachově.

Naše cesta za africkými dětmi dokončení

Zprávu o začátku i důvodech naší cesty do Afriky letos v lednu najdete v minulém čísle časopisu.

Jarní škola sv. Hostýn

Jarní škola sv. Hostýn

Hora Svatý Hostýn (735 m.n.m.) je vyhlášeným poutním místem. Barokní bazilika Nanebevzetí Panny Marie z 18. století je nejvýznamnějším objektem. Vedle Sarkanderovy a Vodní kaple nebo Staré křížové cesty nebo Jurkovičovy křížové cesty či soch, hřbitova nebo kláštera je tu také rozhledna.

Naše cesta za africkými dětmi

Naše cesta za africkými dětmi

Vše začalo tím, že jsme se dozvěděli, že Honza Zajíc chystá cestu za Helenou Kozelkovou do dětského domova v Ugandě a hledá dobrovolníky, kteří by byli ochotní tam na své náklady jet a dětem z dětského domova v Liře udělat typicky dětský program. S dětmi v Africe si dospělí nehrají, takže pro děti to nakonec byl, stejně jako pro nás, opravdu silný zážitek.

Stránka 1 z 312 3 Další »