Aktuality

Co je u Čechů nemožné, je u Boha možné

Jedno z nejvýznamnějších a největších ekumenických setkání v době letních státních svátků se bude konat již po čtyřiadvacáté. 3.–5. července 2011 se věřící z většiny křesťanských církví působících v České republice sejdou v Praze na Křesťanské konferenci (KK), kterou tradičně organizují Křesťanská misijní společnost (www.kmspraha.cz) a Česká evangelikální aliance (www.ea.cz). Konference mívá 500 až 800 účastníků (loni 700).

První kemp trval víkend

První kemp trval víkend

S myšlenkou anglických kempů jsme přišli v roce 1992, a to v rámci mládeže Církve bratrské na Smíchově. Po sametové revoluci přijíždělo do Prahy mnoho misionářů, a tak nás napadlo s nimi zkusit udělat evangelizační anglický kemp.

Angličtina je skvělý most k mladým lidem

Angličtina je skvělý most k mladým lidem

V letošním roce se bude Křesťanská akademie mladých (KAM, www.kam.cz) již pošestnácté podílet na organizování letních English campů. Něco málo o jejich vzniku, o jejich minulosti i přítomnosti nám prozradil David Rajca, koordinátor English campů.

Biskup Heinrich Bolleter oslavil 70 let

Biskup Heinrich Bolleter oslavil 70 let

Biskup Heinrich Bollter se narodil v Zürichu 13. května 1941. Před dvěma týdny oslavil sedmdesátiny.

O kus dál / duben 2011

O kus dál / duben 2011

Evangelizační a misijní výbor ECM ve spolupráci s Bránou - misijním střediskem vydal druhé číslo informačního letáku o misii pod názvem O kus dál.

Praha čte Bibli

Nechte se pozvat na 3. ročník Celonárodního čtení Bible. Jste-li z Prahy, můžete se zúčastnit třeba čtení na Jungmannově náměstí. Jste-li odjinud a nevíte, zda ve vašem městě čtení Bible probíhá, můžete se informovat na stránkách http://www.bible21.cz/nonstop_cteni/mesta2011.

Pozvání na konferenci

Středoevropské centrum misijních studií pořádá konferenci zaměřenou na lepší porozumění prostředí, v němž se odehrávají misijní snahy v České a Slovenské republice.

O kus dál / březen 2011

O kus dál / březen 2011

Evangelizační a misijní výbor ECM ve spolupráci s Bránou - misijním střediskem vydal první číslo informačního letáku o misii pod názvem O kus dál.

Tajenka křížovky

Tajenka křížovky

Pokud jste ještě neluštili křížovku v posledním čísle, nečtěte dál. Text článku prozrazuje tajenku.

Aktuality a informace (červen 2010)

Rada české oblasti jmenovala k 1. 7. 2010 novým ředitelem Diakonie ECM v ČR bratra Ctirada Hrubého.

Stránka 1 z 212 Další »