Domů > Zprávy > Modrá čajovna na Lochotíně

Modrá čajovna na Lochotíně

Naši Modrou čajovnu jsme otvírali před čtyřmi roky. Na tento nápad nás přivedly maminky z mateřského centra. Chtěly, aby měly v kostele prostor, kde by si mohly popovídat, a aby s nimi mohly být i děti, které by si tady pohrály.

První rok chodily jen tyto maminky a počet nebyl velký. Ale již druhý rok začali chodit rodiče i prarodiče dětí z Paprsku, které tady vždy odpoledne tančí. Občas začali přicházet i lidé z venku. Byla to důvěra lidí, že jim tady bude dobře, že se jim maximálně věnujeme.
Snažíme se vytvářet milé, vlídné prostředí a s každým si také rádi popovídáme. Myslím, že i tím lidé mají možnost poznávat Boha. Poslední dva roky se naše představy naplňují a posouvat jinam se zatím nechceme. Návštěvnost stále roste, čajovna bývá plná. Otevřeno máme ve středu od 14:30 do 18 hodin. Rádi bychom měli otevřeno více dní, ale není dost služebníků. Nabízíme kávu, čaj a pečeme více druhů koláčů a různých dobrot. Maminky zde začínají navazovat přátelství s jinými návštěvníky. Rádi bychom v tom pokračovali a byli bychom rádi, aby návštěvníci cítili přítomnost Boha, který je zde s námi.

Zdena Kubšová