Domů > Recenze > Knihy - doporučení (leden 2010)

Knihy - doporučení (leden 2010)

Máma MasajůSchottová Hanna

Z oficiální anotace knihy lze snadno usoudit, že máme v ruce knihu o ženě, která jela do Afriky šířit osvětu. Jenže po přečtení pár stránek zjišťujeme, že je to jen část pravdy. Angelika Wohlenbergová, dcera německého luterského faráře, prožívá se svými sedmi sourozenci správné farářské dětství, nerada, ale přesto studuje, dělá si tajně řidičák na motorku a později i na náklaďák apřitom myslí na misii v Africe.

I když její okolí předpokládá, že ji takové myšlenky brzy přejdou, Angelika se svého snu nevzdává, až konečně jednoho dne narazí na inzerát severoněmecké misijní organizace, která shání zájemce pro pojízdnou zdravotní službu v masajské stepi v Tanzanii. A to je příležitost pro to, aby naplnila poslání, které jí do srdce vložil Bůh. Aby přinesla Masajům pomoc praktickou, ale také duchovní, aby jim přinesla evangelium a ukázala jim Boha, který je silnější než kletba laiboniho, který je miluje a přišel i kvůli nim. A Angelika to dělá s odvahou i důvěrou a přitom tak svérázně, že se brzy stane „divokou světicí ve stepi".

153 stran, formát A5, cena 199,-, Knižní klub, listopad 2009


Kázání pro neznabohy aneb Kdo je tady blázen?, Karásek Svatopluk

Blázen, Balíček karet, Díkůčinění a Vánoční stromek - čtvero kázání pronesených v pražském kostele u Salvátora, kterými se evangelický farář Svatopluk Karásek obrací na „neznabohy". Kdo je neznaboh? Komu Karásek káže? „Neznaboh je ten, kdo boha nezná. Taky ten, kdo o něm ani nechce vědět a tím méně mluvit, nebo taky člověk, kterému se oškliví patos všech, co se bohem zaklínají, a sám se proto před světem označuje za neznaboha, aby unikl ze spárů ideologům. Neznabohem je vskutku i každý křesťan, protože kdo může říci, že zná boha, že se s ním zná, že je na jeho straně, nebo v jeho straně?" David Barhoň.

55 stran, formát 11 x 11 cm, cena 88,-, Rybka Publishers, prosinec 2009


Jak beze slov zlepšit své manželství, Love Patricia, Stosny Steven

Pokud jste typ lidí, kteří rádi čtou o tom, jak věci měnit k lepšímu, pak je nová kniha z Návratu domů určena právě vám. Pokud chcete věnovat čas cvičením, která ke zlepšení mohou vést, pak neváhejte a knihu si přečtěte. Pokud máte rádi, když věcem lépe rozumíte po teoretické stránce, pak si určitě vyhraďte čas a do knihy nahlédněte. Pokud jste se snažili své manželství zlepšovat tak, že jste o svém vztahu s partnerem mluvili, ale nedostavily se žádné výsledky, pak jste vhodným objektem snah obou autorů. Pokud jste ale nikdy netvrdili, že hovory o vztahu pomáhají, pokud nemáte rádi teoretické mluvení, pokud víte, že dobrý vztah je založen na lásce, která je posilována láskou Boží, na snaze o porozumění a na vzájemné důvěře, a navíc nechápete, jak je možné napsat o nemluvení dvousetstránkovou knihu, pak se této knize vyhněte velkým obloukem. Asi by vás moc nenadchla.

214 stran, formát A5, cena 250,-, Návrat domů, leden 2010