Domů > Pro ženy > Jedinečné ženy

Jedinečné ženy

protože mě už několik let čas od času zaskočí nepříjemný bolehlav, rozhodla jsem se vyrazit k lékaři. Ten odhalil nějaké ty blokády páteře, doporučil rehabilitaci a pravidelná cvičení, nejlépe den co den do konce života.

Protože mě už několik let čas od času zaskočí nepříjemný bolehlav, rozhodla jsem se vyrazit k lékaři. Ten odhalil nějaké ty blokády páteře, doporučil rehabilitaci a pravidelná cvičení, nejlépe den co den do konce života.

Uááááá! Tak k tomu se nepřinutím a navíc nemám kdy. A tak od vyšetření uběhlo asi půl roku a můj stav se nikam nepohnul. Místo pravidelného cvičení nepravidelné bolesti hlavy a páteře, nepříjemné a omezující. K naštvání, někdy až k pláči.

Vlastně nevím, na co jsem tak dlouho čekala. Že svaly kolem páteře narostou samy v noci při spánku? Růžová pilulka přeci jen nakonec vždy přinesla úlevu a s bolestí odplavila i vědomí naléhavosti začít něco dělat.

Ale holky, já do toho nakonec šla. Zakousla se a vyrazila bojovat s leností a nečinnou pohodlností. A tak už několik týdnů rehabilituji a cvičím. Každou neděli dokonce zpotím triko tak, že se dá skoro ždímat, protože to pořádně rozjedu na spinningovém kole a pak zápasím stakovou dlouhou tyčí, říkají jí flexi-bar. Chcete-li ji rozkmitat, musíte mít zpevněné úplně celé tělo a při tom ty svalíky fakt musí makat J. Takže očekávám zlepšení (už ne s rukama v klíně, s nohama na kanapi a s brufenem v záloze).

Minulou neděli jsem zas seděla na kole, nohy mi kmitaly a já s překvapením zjistila, že mám radost z toho, že dřu!!! Že místo fňukání pracuji na tom, abych fňukat nemusela. A pak mě napadlo, že jakékoliv čekání na cokoliv se vždycky líp snáší, když při tom něco děláme. Dlouhá jízda vlakem líp uteče při čtení knížky. Čekání na partnera, který je na pár dní na služební cestě, líp uteče, když podniknu něco zajímavého s přítelkyní nebo s dětmi.

Čekání může být aktivní.

Čekáme na další dny, týdny, roky. Čekáme, až budou děti větší, až už půjdou do školky a my už půjdeme do práce. Když už pracujeme, čekáme, až budeme mít dovolenou, čekáme, co život přinese.

Buďme si jisti, že čekáme-li v tom všem také na Boha, jsou pro nás nachystány skutky, které nám Bůh připravil (Ef 2,10), aby byl náš život plodný a přinášel užitek a dobré ovoce. I když určitě máme příležitost a možnost složit ruce v klín a nohy na kanape, užít si volné chvíle a odpočívat, NUDIT se rozhodně nebudeme!!!

Přeji vám, aby váš život krásně plynul a v očekávání na Hospodina jste při vší té životní lopotě odpočívali v lásce Pána Ježíše, který se pro nás narodil, pro nás zemřel, pro nás vstal a pro nás se vrátí!!!

S láskou Dana Mrázková