Domů > Zprávy > Honba za pokladem a ve službách krále Šalomouna

Honba za pokladem a ve službách krále Šalomouna

Letošní prázdniny utekly jako voda. Všichni už se snažíme jet zase naplno ve starých kolejích. V každodenním shonu si však mnohdy s jistou nostalgií vzpomeneme na hezky prožité chvíle. Pro někoho to byla dovolená, pro jiné zábava prožitá v kruhu přátel. Doufám, že děti, které se zúčastnily našich letních aktivit, nebudou výjimkou a vzpomenou na vše, co prožily.

V týdnu od 18. do 22. 8. 2014 se v našem sboru konala poprvé Letní biblická škola (VBS). Celou akci jsme pojali jako příměstský tábor. V neděli k nám dorazil tým čtyř úžasných dam z USA. Odpoledne po bohoslužbách jsme společně navštívili Český Krumlov a vzájemně se seznámili s připraveným programem obou částí. V pondělí ráno se nakonec sešlo 15 dětí a 10 dospělých. Dopoledne seznamovali naši američtí přátelé děti s vírou pomocí her a podivných zvířátek a odpoledne jsme s vědeckou expedicí podnikali výpravy do širokého okolí, kde se účastí na různých hrách a plněním úkolů podařilo najít cestu k pokladu templářských rytířů. Musím uznat, že si to užili jak děti, tak dospělí. Oba programy byly skvělé, dobře připravené a ještě lépe zrealizované.

Další tábor se již podruhé konal ve spolupráci s Domem dětí a mládeže v Týně nad Vltavou. V termínu 23. – 30. 8. 2014 jsme strávili příjemný týden ve stanovém táboře Poušť u říčky Smutné nedaleko Bechyně. V letošním roce jsme se přenesli do biblického Jeruzaléma, kde jsme vstoupili do služeb krále Šalomouna. Děti i naši teenageři byli rozděleni do čtyř družstev – tři dětské a jedno pro velké. Ti působili zároveň jako instruktoři. Pomáhali menším, ale i pro ně byla připravena řada samostatných úkolů. Každé dětské družstvo mělo za úkol postavit pro Šalomouna palác a družstvo teenagerů chrám. Jako stavební materiál používali cihličky nařezané z opravdových cihel a dřevo, které museli na malých vorech splavit po říčce. Na dozdobení mohli použít další materiál získaný z okolí nebo si jej stejně jako cihly a dřevo nakoupit za odměny, které dostávali za plnění úkolů a her. Ačkoliv byli mnozí unaveni z předchozích táborů a aktivit z prázdnin, myslím, že se vše vydařilo. Moc jsme si to užili a určitě budeme rádi s úsměvem vzpomínat na chvíle prožité s přáteli.

Ladislav Klimeš